Dantų implantai

Išimami protezai

Implantų pagalba galima fiksuoti  išimamus protezus

Išimami  protezai   dėl negalėjimo normaliai kramtyti, dėl jų „klapsėjimo“ kalbant, aiškiai matomų prilaikomųjų apkabėlių,yra nepageidaujami. Tačiau ką daryti jei jau turite išimamus protezus? Išeitis yra.  Dantų implantai,  sukuria atraminius elementus išimamam protezui. Tobulėjant naujoms technologijoms, atsiranda  fiksacijos sistemų, naujų užraktų rūšių, kurie pagerina išimamo protezo funkcionavimą burnoje.

Šiuo metu dažniausiai naudojami šie išimamų protezų fiksacijos būdai:

  • Rutulinė fiksacija
  • Fiksacija lokatoriniais užraktais
  • Magnetinė fiksacija
  • Sijinė fiksacija

Rutulinė fiksacija

Išimame proteze (plokštelėje) yra įmontuojamas  metalinis   korpusas su guminiu žiedu. Ant implanto yra prisukama  rutuliuko   formos atrama. Rutuliukas ,dedant  protezą į burną, įslenka į metalinį   korpusą su guminiu žiedu ir fiksuoja protezą burnoje neleisdamas jam judėti.

Išimamas protezas

Protezas burnoje fiksuojasi implantų pagalba

Rutulinės fiksacijos schematinis vaizdas

Rutulinės fiksacijos schema

Kad išimamas protezas fiksuotųsi  burnoje, reikia mažiausiai dviejų implantų su rutuline fiksacija. Tačiau fiksacijos elementų gali būti ir daugiau trys ar keturi.  Didesnis implantų kiekis užtikrina tvirtesnę ir patikimesnę protezo fiksaciją.

Rutulinės fiksacijos elementai burnoje(1pav.). Rutulinės fiksacijos elementai proteze (2pav.)

Išimamas protezas tvirtai fiksuojasi burnoje

Fiksacija lokatoriniais užraktais.

Šis fiksacijos būdas yra panašus į rutulinę fiksaciją, tik vietoj  rutulinės implanto atramos  naudojamas lokatorinis užraktas. Lokatorinės fiksacijos išdėstymo  principas yra panašus į rutulinės fiksacijos. Plokštelėje yra pritvirtinamas lokatoriaus metalinis korpusas . Jisai   standžiai įeina į  implanto atramą ir fiksuoja plokštelę.

Lokatoriniai užraktai. Didesnioji dalis su sriegiu užsisuka ant implanto, o kita dalis fiksuojasi proteze

Užrakto veikimo schema

Lokatorių atramos prisuktos prie implantų (vaizdas burnoje)

Taip atrodo plokštelės vidinėje pusėje (matosi du lokatorinės fiksacijos elementai)

Magnetinė fiksacija

Išimamo  protezo  laikomumą taip pat galima pagerinti magneto pagalba. Speciali atrama ant implanto yra traukiama  magneto  įmontuoto išimame proteze.  Magnetas neleidžia judėti protezui ir pageriną jo laikomumą.

Magnetinės fiksacijos schema

Magnetas kuris fiksuojasi plokštelėje.

Magnetai įtvirtinti plokštelėje (1pav.) Matome specialias atramas burnoje užsuktas ant implantų. Jas pritraukia magnetukai įtvirtinti proteze ir protezas fiksuojamas(2pav.)

Sijinė fiksacija

Tai viena iš efektyviausių plokštelių fiksacijos  sistemų. Ant implantų yra fiksuojamas sijos formos užraktas. Ant sijos užsifiksuoja išimamas protezas. Sijinė fiksacija  gali būti daroma ant dviejų implantų. Tačiau efektyvesnė fiksacija bus naudojant daugiau implantų  3 ar 4

Sijinės fiksacijos schema

Sijinė fiksacija burnoje (1pav.) Sijinės fiksacijos elementai išimame proteze(2pav.)

Sija fiksuoja protezą burnoje

Dantų implantai © 2024. Visos teisės saugomos.

Sukūrė: