Dantų implantai

Implantų priežiūra

Dantų implantų priežiūra ir burnos higiena

Jūsų dantys išliks sveiki ir gražūs ilgą laiką, jei tinkamai juos prižiūrėsite. Šita taisyklė pilnai galioja ir dantų implantams. Dėl to pradžioje apžvelkime kelias elementarias burnos higienos taisykles.

Dantis valykite du kartus per dieną. Valymo dažnis – du kartus per dieną, reguliariai: ryte prieš ar po pusyčių ir vakare prieš einant miegoti. Jei sergama periodonto ar dantenų ligomis, aktyviuoju kariesu, dantis patariama valyti tris kartus ir dažniau. Ne visada dažnas valymas yra kokybiškas. Geriau du kartus kruopščiai išvalyti, o pavalgius išskalauti burną.

Dantų šepetėlį keiskite  kai pasirodo pirmieji nusidėvėjimo požymiai (dažniausiai išsiklaipę šepetėlio šereliai). Jei dantų šepetėlis nusidėvi labai greitai, galbūt per stipriai jį spaudžiate. Taip pat dantų šepetėlį keiskite po infekcinių viršutinių kvėpavimo takų ligų (gripo, peršalimo, gerklės ar burnos ertmės infekcijų).

Naudokite dantų pastą kuri jums labiausiai tinka. Jei turite jautrius dantis naudokite jautrumą mažinančias pastas. Jei kraujuoja dantenos, naudokite antibakterines uždegimą mažinančias pastas. Jei rūkote ir ant dantų yra gausu tamsaus apnašo, naudokite balinančias pastas. Tačiau prisiminkite jok didžiausią reikšmę turi ne dantų pastą o kruopštus visų dantų paviršių išvalymas.

Išvalius dantis, valomas liežuvis. Daug bakterijų ir apnašų susidaro ant liežuvio, kurio paviršiaus plotą ir apnašų kaupimąsi labai didina speneliai. Išvalius liežuvį, lėčiau susidaro apnašos ant dantų, gerėja burnos kvapas, nes sieros junginius gaminančios bakterijos kaupiasi daugiausia ant liežuvio. Valoma šepetėliu, braukiama po keletą kartų nuo šaknies galiuko link iš kairės ir dešinės pusės, arba specialiu valikliu.

Vieną karta dienoje išvalykite tarpus tarp dantų tarpdančio siūlu arba tarpdančių šepetėliu. Išvalius dantis rekomenduojama paskalauti higieniniu burnos skalavimo skysčiu.

Dantų implantų priežiūra turi tam tikrų ypatumų

Kalbant apie  implantų priežiūrą, ypač svarbūs yra tarpai tarp dantų ir sritys kur dantis pereina į dantenas.Šiose vietose yra bakterijų, kurios veikia dantenas, ilgainiui sukelia uždegimą, gali neigiamai paveikti žandikaulį apie implantą. Todėl yra labai svarbu gerai tas sritis išvalyti.Paprastu dantų šepetėliu tai padaryti sunku.Todėl naudojamos specialios priemonės:

Tarpdančių šepetėliu

Tarpdančiai valomi tarpdančių šepetėliu

Tapdančių šepetėliai būna įvairių dydžių ir formų

Tarpdančių siūlu

Specialus  burnos higienos aparatas “Waterpik Ultra”

Valymas  tarpdanių siūlu bei tarpdančių šepetėliais atima daug laiko. Ne visi mėgsta jais naudotis. Alternatyva yra “Waterpik Ultra” aparatas, kurį  galima įsigyti ir Lietuvoje. Pulsuojančios srovės pagalba puikiai išvalomi tarpdančiai , taip pat masažuojamos dantenos.


“Waterpik Ultra” privalumai:

  • 93% geriau išvalo tarpdančius nei dantų siūlas, padeda išsaugoti sveikas dantenas;
  • pašalina dantų apnašą nuo paviršių , kurių negalime pasiekti dantų šepetėliu ar dantų  siūlu;
  • masažuoja ir stimuliuoja dantenas, padeda išvengti periodontosusirgimų;
  • išvalius dantų paviršius “Waterpik Ultra” aparatu ilgą laiką išlieka gaivos pojūtis.Panaikiną blogą burnos kvapą;
  • dantų valymas užima mažiau laiko.

Asmeninė individuali burnos higiena yra labai svarbi ilgalaikiam dantų implantų funkcionavimui. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai tarnaus Jums daug metų. Tačiau nemažiau svarbu yra periodiškai atlikti profesionalias dantų higienos procedūras. Minkštą dantų apnašą maisto likučius galima  išvalyti atliekant kasdieninę burnos higieną, tačiau kietą dantų apnašą ( dantų akmenis) gali pašalinti tik atliekant profesionalią dantų higieną pas odontologą.

Matome gelsvos spalvos dantų akmenis apatinių priekinių dantų srityje

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs.  Taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto likučių, apmirusių ląstelių, bakterijų, fosforo ir geležies druskų bei įvairiausių kitų dalykų.  Dantų akmenys pažeidžia dantenas sukelia periodonto susirgimus.

Profesionalios burnos higienos procedūros atliekamos vieno ar kelių vizitų metu. Ši procedūra turėtų būti atliekama ne rečiau kaip du kartus per metus.

Dantų implantai © 2024. Visos teisės saugomos.

Sukūrė: